0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Excel Eğer Formül

Etiket Sayfası

Excel Eğer Formül Etiketli Sayfalar

Excel Formül Yazma

Excel formül yazma
  • Her formül eşittir işaretiyle başlar.
  • Her formül mutlaka bir fonksiyon içermelidir ya da bir ifade içermelidir.
  • Formülde fonksiyon kullanılacaksa adının ilk harflerinin yazılması ile Excel Otomatik Tamamlama kullanarak size fonksiyonların, tabloların ve sütunların listesini görüntüler oradan seçebilirsiniz.
  • Otomatik Tamamla listesinden size sunulan fonksiyonu formüle eklemek için SEKME (Tab) tuşu kullanılır.
  • Formülde kullanılacak fonksiyonların listesini görüntülemek için Fx düğmesine basılır. Excel kullanılacak fonksiyonları gruplar halinde size listeleyecektir. Açılan listeden fonksiyon seçmek için, ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Fonksiyonu formüle eklemek için Tamam'a tıklayınız.
  • Excel Ne işe Yarar?

    Birçok bilgisayar programı tek bir alanda işlevsel bir yapıya sahiptir. Kimisi resim işleme ya da video işleme işlemi yapar. Ya da ses düzenleme uygulamaları vardır. Bunlar gibi binlerce örnek verebiliriz. Ancak bir çalışan için belli başlı gereksinimler vardır ki bunlar da iş alanına göre farklılıklar gösterebilir. İşte bu nedenle her program her çalışanın işini görmez. Ama Microsoft buna da bir çözüm üretti ve Office paketi ile bir ofis çalışanının tüm ihtiyaçlarını giderebilecek birçok programı tek paket halinde sundu. Ancak bu paket içerisinde gerekli olan programları kullanan çalışanlar diğer uygulamalar a ihtiyaç duymayınca örneğin Excel ne işe yarar demeye başladı ama bilmedi ki o bir başka iş alanı için çok önemli olabilir.

     OFİS DATA