0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Excel Makro Oluşturma

Etiket Sayfası

Excel Makro Oluşturma Etiketli Sayfalar

Excel Makro

Excel Makro, tekrarlı yapılan işleri otomatik hale getirmeye yarar. Örneğin; her ayın sonunda hesaplanan maaşları otomatik hale getirebilirsiniz. Microsoft tarafından geliştirilen Excel, dünya çapında kullanılan bir aritmetik tablolama uygulamasıdır.

Excel Makro, harf ve sayı kombinasyonlarından oluşan hücrelerle işleyen, çeşitli komutlarla grafik sentezi, finansal durum, gelir gider Excel Makro bilançosu gibi birçok konuda size çözümler sunar.

Makro ise yapacağınız bir işi en basit haliyle otomatik bir düzene oturtan işlem anlamına gelir. Dolayısıyla Excel üzerinde çoğu zaman kullanılmaktadır. Yine Microsoft tarafından geliştirilen Visual Basic ile oluşturulan makrolarla Excel çok daha kullanışlı bir hale gelir.

Excel Makroları Oluşturmak

Excel Makro Nedir?

Microsoft Excel ile bir işi sürekli gerçekleştiriyorsanız, bu işi makro kullanarak otomatik duruma getirebilirsiniz.

Makro, Microsoft Visual Basic modülünde saklanan ve işi her gerçekleştirmeniz gerektiğinde çalıştırılabilen bir komut ve fonksiyonlar dizisidir. Örneğin, hücrelere sık sık uzun metin dizileri giriyorsanız, bu hücreleri içlerindeki metinleri kalın, eğik ve altı çizili şekilde biçimleyen bir makro oluşturabilirsiniz.

Excel Makro: Yinelenen görevleri otomatikleştirmek için kısa sürede Excel makro oluşturma işlemini kullanabilirsiniz.

 OFİS DATA