0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Excel Nedir Nasıl Kullanılır

Etiket Sayfası

Excel Nedir Nasıl Kullanılır Etiketli Sayfalar

Excel Nedir?

Excel, Microsoft firması tarafından, 1989 yılında yazılımı tamamlanıp piyasaya sürülmüştür. Excel, Microsoft Windows ile Apple Macintosh işletim sistemli bilgisayarlarda çalışabilen, elektronik tablolama programıdır.

Microsoft Excel içinde birçok formül, meta, işaret sayı, rakam gibi unsurlar bulunur. Bu unsurlar ile birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Excel, tablolama mantığı ile çalıştığı için hücreler arasındaki ilişkileri hesaplayabilir, grafikler basabilir, korelâsyonları kâğıda dökebilir.

Excel Nasıl Kullanılır?

Excel bilgisayar tabanlı bir elektronik tablo programıdır. Kolayca hazırlayabileceğiniz aritmetik döngülerle yaptığınız işi, girdi ve çıktılarınızı, düzenli kayıtlarınızı toparlamayı amaçlar. Bu yazımızda Excel 2010’da dahil güncel sürümlerinde Excel ile nasıl işlem yapılacağını anlatacağız.

Şerit ve sütunları nasıl kullanacağınızı öğrenmekle başlayacağınız bu eğitimin sonunda çalışma kitaplarını nasıl oluşturacağınızı ve var olan çalışma kitapları üzerinde nasıl işlem yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Excel Nedir Ne İşe Yarar?

verileri analiz etmeoluşturup yeniden düzenlemenizisayısal hesapoluşturulabilmekte ve düzenlenebilmektedir.çizimsel bir grafikExcel verilerininharici kaynaklarbasitçebirkaç tıklamaExcel belgeleri

 OFİS DATA