0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Yazılarımız

OfisData

İLERİ EXCEL

Günümüzde farklı meslek gruplarından birçok Excel kullanıcısının ortak hedefi hazırladıkları tablolar için harcamış oldukları süreyi azaltmak ve bu sayede verimi arttırmaktır.

İleri Excel eğitimi ile kullanıcı tablolarını pratik yöntemlerle daha doğru, güvenilir, etkileşimli ve otomatik hale getirmektedir. Güçlü fonksiyonlar ile karmaşık sorunları zarifçe çözmek, Özet Tablo ile ham veriyi analiz ederek derlenmiş bilgi sayesinde kilit kararlarda destek olmak, gelişmiş grafik teknikleri ile raporun etkisini maksimize etmektir.

İleri Excel eğitiminin sonucunda kullanıcılara öğretilen gelişmiş Excel özelliklerinin çekirdeğini oluşturan konular;

Gelişmiş Formüller

Amaç kullanıcının aynı sonucu veren en pratik formülü kullanmasını sağlamaktır. TOPLA ve EĞER formülleri kullanılarak yapılan bir tablo yerine ÇOKETOPLA ile sonucu bulmak. TOPLA.ÇARPIM, DÜŞEYARA, VSEÇSAY, DOLAYLI, KAÇINCI, EĞERHATA, BİRLEŞTİR vb. gelişmiş formülleri birlikte kullanılarak,dizi formülleri ile birlikte karmaşık formüller tasarlamaktır. Hazırlanan formülde varsa hatanın formül denetleme ile tespit edilip düzeltilmesidir.

Tablolar ve Biçimlendirme

İleri Excel eğitimi ile kullanıcılar veri sunumlarında tek hücreden, tablolar ve çalışma kitaplarına kadar hazırlanmış yüzlerce stil arasından en uygun olanı seçmeyi, ipuçları eklemeyi ve formül ekleyerek tablolara esneklik kazandırmayı öğreniyorlar.

Koşullu Biçimlendirme

Koşullu biçimlendirme genellikle az kullanılan Excel’in güçlü bir özelliğidir. İleri Excel ile kullanıcı bu özellik sayesinde en basit renk ve şekil veya formül içeren karmaşık vurgulamalar ekleyerek çok daha etkin rapor tabloları hazırlamaktadır.

Gelişmiş Grafik

İleri Excel

Tamamı sadece büyük bir elektronik tablodan oluşan analizlerin pek bir faydası yoktur. İleri düzey kullanıcılar ise almış oldukları eğitim sayesinde hazırlamış oldukları tablolarına uygungelişmiş grafikler ve hücreler için mini grafikler (sparklines) ekleyerek etkili bir şekilde sunum yapabilmekteler.

Özet Tablolar

İleri Excel eğitimlerinin ana konularından olan özet tablolar ve özet raporlama kullanıcının sadece bir kaç tıklama ile büyük miktarda veriyi analiz etmesini sağlar. Excel İleri düzey kullanıcıları özet tablolarının gruplama, dilimleme, hesaplamalar ve ölçümlerin farklı türüne göre özeti gibi çeşitli özelliklerini eğitimde uygulama yaptıkları örnek tablolar ile detaylı olarak öğrenmekteler.

Veri Analizi ve Modelleme, Hedef Ara, Çözücü

İleri Excel

İleri Excel eğitimi sonucunda katılımcı Excel’in gelişmiş özelliklerinden olan Veri Analizi ile istatistiksel rapor ve modelleme, Hedef Ara ile hesaplanmış sonucun farklı bir değer istenmesi durumunda giriş değerinin iterasyon ile bulunması ve Çözücü ile çok sayıda parametre ile hesaplanan birden fazla sonucun istenen şartları sağlayan en iyi çözümü bulma yöntemlerini öğrenmektedir.

Entegrasyon

Excel İleri kullanıcıları MS Access, Outlook veya PowerPoint gibi diğer uygulamalarla ve web’den veriler alabilen Excel'in esnek gücünü birleştirerek dinamik ve güncel tablolar tasarlayabilmekteler.

VBA ve Makrolara Giriş

Excel'in kendi dili olan VBA işlevselliğini genişletmek için basit, ama son derece güçlü bir yoludur. Excel İleri düzey kullanıcılarına verilen VBA ve makroya giriş eğitimi ile zaman ve para tasarruf sağlamaları için yol gösterilmektedir.

İleri Excel İleri Excel İleri Excel

İleri Excel eğitimi alarak dünyadaki 300.000 üzerindeki İleri Düzey Excel kullanıcıları arasına katılın.

PAYLAŞ


 OFİS DATA