0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Yazılarımız

OfisData

OFİS EĞİTİMLERİNİN VERİMLİLİĞE ETKİSİ

Bilgisayar kullanmada yetkinliği olan kullanıcıların neredeyse hepsi, Microsoft Office yazılımlarının nasıl kullanıldığını bilir. Ancak, bunların büyük bir çoğunluğu Office yazılımlarını kullanmada uzman olduğunu iddia edemez.

Profesyonel Office eğitimlerine katılan kullanıcılar, planlı ve düzenli bir şekilde becerilerini yükseltir, verilen görevleri kısa zamanda başarılı bir biçimde yerine getirir.

Bu yüzden şirketlerin, personellerinin verimliğini artırabilmeleri için Microsoft Office eğitimlerini zorunluluk haline getirmesi, etkili bir yöntem olarak kabul edilir.

Verimliliği Artırmak

Microsoft Office programları yaygın olarak kullanılmakta ve birçok insan Microsoft Office eğitimlerinin bilgi ve becerilerine değer katacağına inanmaktadır. Microsoft Office eğitimleri sadece klavye kısa yollarını öğretmekle kalmaz, sertifikalı uzmanlar tarafından elde edinilen bilgiler sayesinde, Office programları kullanılarak önemli önemli deneyim ve kazançlar sağlar.

Gereksinimlerine göre Office programlarının öğrenilmesi kişiye zamanının yarısını geri kazandırır. Örneğin; MS Word mail birleştirme özelliği kullanılarak, normal sürenin 5’te 1’i oranında süre kazandırır.

Çalışanların MS Office Becerileri Nasıl Yükseltilir?

Microsoft, kullanıcılarının ürünlerinin yeterli düzeyde ve fonksiyonellikte kullanamadığını iddia etmektedir. Yapılan bir anket sonucu, kullanıcıların Word’ü basit bir kelime işlemcisi olarak gördüğü ve çoğu insanın sadece sınırlı işlemler yapmak için kullandığını ortaya koymuştur.

Aynı şekilde MS Excel güçlü bir yazılım olmasına rağmen, sadece matematiksel işlemci olarak algılanmaktadır. MS Excel, ilişkili bir yazılım olarak, çeşitli uygulamalarla birlikte entegre bir program olarak kullanılabilir.

Çalışanların, MS Office uzmanlık becerilerini göstereceğinden aynı inceleme bir kuruluşta da uygulanabilir. Çoğu işveren, çalışanlarının Office programlarını tam verimli bir şekilde kullanamadığından ve fonksiyonlarını gerekli bir şekilde yerine getiremediğinden yakınır.

OfisData MS Office eğitimi, çalışanların bu programları etkili ve verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı olmaktadır.

Eğitim Programının Tipleri

OfisData MS Office eğitim programının birkaç çeşidi mevcuttur. Şirketler için, daha geniş ve fonksiyonel kullanımlı, ihtiyaca göre şekillenen seçenek uygulanır. MS Office eğitimleri ayrıca; evde, multimedya araçları aracılığıyla online veya derslere katılımla eğitim kurumlarında verilmektedir. Her metodun kendi içinde faydaları vardır ve kişinin bilgi-becerilerini yükseltme amaçlıdır.

PAYLAŞ


 OFİS DATA