0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Excelde Hesaplama Formülleri

Etiket Sayfası

Excelde Hesaplama Formülleri Etiketli Sayfalar

Excel Konu Anlatımı

Excel Konu AnlatımıExcel ders notlarıExcel Konu AnlatımıExcel belli başlı şu bölümlerden oluşmaktadır.Hücre işlemleriDosya dönüştürme ve uyumluluk:Kaydetme ve yazdırma:Formlar işlemleri:Formül yazımı ve kullanımı:Verileri özetleme:Verileri birleştirme ve ana hatlarını belirleme:Veri doğrulama:Veri alma Özet Tablo raporları:

Excel Ne işe Yarar?

Birçok bilgisayar programı tek bir alanda işlevsel bir yapıya sahiptir. Kimisi resim işleme ya da video işleme işlemi yapar. Ya da ses düzenleme uygulamaları vardır. Bunlar gibi binlerce örnek verebiliriz. Ancak bir çalışan için belli başlı gereksinimler vardır ki bunlar da iş alanına göre farklılıklar gösterebilir. İşte bu nedenle her program her çalışanın işini görmez. Ama Microsoft buna da bir çözüm üretti ve Office paketi ile bir ofis çalışanının tüm ihtiyaçlarını giderebilecek birçok programı tek paket halinde sundu. Ancak bu paket içerisinde gerekli olan programları kullanan çalışanlar diğer uygulamalar a ihtiyaç duymayınca örneğin Excel ne işe yarar demeye başladı ama bilmedi ki o bir başka iş alanı için çok önemli olabilir.

İleri Excel Formülleri

Excel programıExcel'i verimli ve daha aktif kullanabilmek Excel formüllerini öğrenmemiz gerekmektedir. İşlerimizi yaparken kullanmak zorunda kaldığımız formüllerin Excel'inExcel'i tam manası ile tam verimli kullanabilmek için formüllerinExcel formüllerinin
İleri Excel Formülleri
Resim1

 OFİS DATA