0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Excell Eğitim

Etiket Sayfası

Excell Eğitim Etiketli Sayfalar

Excel Eğer

Microsoft Excel Eğer İşlevi, bahsettiğiniz koşul doğru değerlendirilmişse herhangi bir değer, yanlış şekilde değerlendiriliyorsa da farklı bir değer olur.

Mesela; EĞER(A1>20, “20 Üzeri”,”20 veya altı”) formülünde A1, 20 değerinden büyük ise “20 üzeri”, A1, 20 değerinden küçükse veya 20’ye eşitse “20 veya altı” vermektedir.

Excel Eğer Formülleri

Eğer formülleri birçok kişiye karışık gelebilir; fakat gerçekte kullanımı oldukça basittir. Keyifli ve bol uygulamalı bir anlatımla bu konuyu çok rahat öğrenebilirsiniz. Sizlere en kolay anlayabileceğiniz şekilde aktarmaya çalışacağız.

Excel Formül Örnekleri

Excel formül örnekleriniExcel formül örnekleri =TOPLA(B2:B13,C5)=ETOPLA(D2:D17;">40";D2:D17) =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(A2:A16)=EĞERSAY(E2:E17;1) =EĞERSAY(E2:E17;">2") EĞERSAYExcel formülleri resimli anlatım a =ÇOKEĞERSAY(A2:A33;"8A";E2:E33;1) Excel formülleri resimli anlatım Excel formül yazmaExcel formül yazmaExcel formül yazma

Excel Formül Yazma

Excel formül yazma
 • Her formül eşittir işaretiyle başlar.
 • Her formül mutlaka bir fonksiyon içermelidir ya da bir ifade içermelidir.
 • Formülde fonksiyon kullanılacaksa adının ilk harflerinin yazılması ile Excel Otomatik Tamamlama kullanarak size fonksiyonların, tabloların ve sütunların listesini görüntüler oradan seçebilirsiniz.
 • Otomatik Tamamla listesinden size sunulan fonksiyonu formüle eklemek için SEKME (Tab) tuşu kullanılır.
 • Formülde kullanılacak fonksiyonların listesini görüntülemek için Fx düğmesine basılır. Excel kullanılacak fonksiyonları gruplar halinde size listeleyecektir. Açılan listeden fonksiyon seçmek için, ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Fonksiyonu formüle eklemek için Tamam'a tıklayınız.
 • Excel Ortalama Hesaplama

  Excel ortalama hesaplamaExcel ortalama hesaplamayılsonu ortalamam şu kadar”Excel ortalama hesaplamaOtomatik ToplamExcel ortalama hesaplamaExcel ortalama hesaplama formülü=ORTALAMA(B3:B10)=(B3+B4+B5+B6+B7+B8+B9+B10)/8Excel de hesaplama=ORTALAMA(B3:B10)=(B3+B4+B5+B6+B7+B8+B9+B10)/8not ortalaması hesaplamanot ortalaması hesaplama

  Excel Ortalama Formülü

  Excelsadece bir hesaplama programı değil aynı zamanda bir finans programıdır.

  Excel ortalama formülü Excel ortalama formülü ile alakalı bilgiler verilirken genelde verilen örnek not hesaplarıdır. Çünkü not ortalaması hesaplama gerçekten de tam biçilmiş kaftandır. Eğer harf notu tanımlaması da varsa sadece Excel ortalama formülü Excel eğeraritmetik ortalamaExcel ortalama formülü Excel’de hesaplama yaparken yapılması gereken işlem 60 + 90 / 2 = 75 sonucunu hücreye formül ile yazmak

   OFİS DATA