0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

Exceldeki Formüller

Etiket Sayfası

Exceldeki Formüller Etiketli Sayfalar

Excel Formüller

Excel gelişmiş bir hesap tablosu programıdır. Excel ile aklınıza gelebilecek tüm tabloları, listeler verileri düzenler, hesaplamalar ve analizler yapar. Excel tüm iş dünyasında kullanılan bir analiz, programlama ve grafik programıdır.

Excel, aynı zamanda bir kelime işlemcidir. Excel ile birçok formülü kolayca oluşturabilir, var olan formülleri değiştirebilirsiniz. Excel formüller listesi ile birçok formülü hazır olarak kullanabilirsiniz. Excel’de tüm hesaplamaları Excel matematiksel formüller sayesinde yaparız. Tüm Excel formülleri “=” işareti ile başlar.

Excel Eğer

Microsoft Excel Eğer İşlevi, bahsettiğiniz koşul doğru değerlendirilmişse herhangi bir değer, yanlış şekilde değerlendiriliyorsa da farklı bir değer olur.

Mesela; EĞER(A1>20, “20 Üzeri”,”20 veya altı”) formülünde A1, 20 değerinden büyük ise “20 üzeri”, A1, 20 değerinden küçükse veya 20’ye eşitse “20 veya altı” vermektedir.

Excel Eğer Formülleri

Eğer formülleri birçok kişiye karışık gelebilir; fakat gerçekte kullanımı oldukça basittir. Keyifli ve bol uygulamalı bir anlatımla bu konuyu çok rahat öğrenebilirsiniz. Sizlere en kolay anlayabileceğiniz şekilde aktarmaya çalışacağız.

Excel Konu Anlatımı

Excel Konu AnlatımıExcel ders notlarıExcel Konu AnlatımıExcel belli başlı şu bölümlerden oluşmaktadır.Hücre işlemleriDosya dönüştürme ve uyumluluk:Kaydetme ve yazdırma:Formlar işlemleri:Formül yazımı ve kullanımı:Verileri özetleme:Verileri birleştirme ve ana hatlarını belirleme:Veri doğrulama:Veri alma Özet Tablo raporları:

Excel Uygulamaları

Excel uygulamalarını pdfyeni Excel uygulamalarıExcel dersleri Excell dersleriExceldeki formüllerEn faydalı uygulamalar Excelle ilgili sorular

Excel Toplama İşlemi

Office yazılım paketi içerisinde yer alan MS Word ve MS Excel programlarıExcel’in satır ve sütun sayılarıMS ExcelMS Wordtez yazımında ve ödev hazırlamadaExcel toplama işlemi gibi daha birçok işlemin formüller desteği Excel toplama işlemi Excel formülleri otomatik olarak güncellenmesitoplama işlemiOtomatik toplamOtomatik toplama ExcelSigmaotomatik toplam“=TOPLA(B2:B7)”

Excel Tarih Formülleri

Exceldeki Formüller Excel Tarih ve SaatBUGÜNBUGÜN=BUGÜN() şeklinde kullanılır. BUGÜN fonksiyonu ile ŞİMDİŞİMDİBUGÜNBUGÜN fonksiyonu ve YILBUGÜN fonksiyonu ile güncel tarih bulundu. Sene yani 2016 yılını bulmak için yine hazır bir fonksiyon olan YIL fonksiyonu kullanıldı. YIL fonksiyonunun kullanımı YIL(tarih) şeklindedir. O nedenle BUGÜN

 OFİS DATA