0 212 951 05 08   bilgi@ofisdata.com

İleri Excell

Etiket Sayfası

İleri Excell Etiketli Sayfalar

Excel Formül Örnekleri

Excel formül örnekleriniExcel formül örnekleri =TOPLA(B2:B13,C5)=ETOPLA(D2:D17;">40";D2:D17) =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(A2:A16)=EĞERSAY(E2:E17;1) =EĞERSAY(E2:E17;">2") EĞERSAYExcel formülleri resimli anlatım a =ÇOKEĞERSAY(A2:A33;"8A";E2:E33;1) Excel formülleri resimli anlatım Excel formül yazmaExcel formül yazmaExcel formül yazma

Excel Formül Yazma

Excel formül yazma
 • Her formül eşittir işaretiyle başlar.
 • Her formül mutlaka bir fonksiyon içermelidir ya da bir ifade içermelidir.
 • Formülde fonksiyon kullanılacaksa adının ilk harflerinin yazılması ile Excel Otomatik Tamamlama kullanarak size fonksiyonların, tabloların ve sütunların listesini görüntüler oradan seçebilirsiniz.
 • Otomatik Tamamla listesinden size sunulan fonksiyonu formüle eklemek için SEKME (Tab) tuşu kullanılır.
 • Formülde kullanılacak fonksiyonların listesini görüntülemek için Fx düğmesine basılır. Excel kullanılacak fonksiyonları gruplar halinde size listeleyecektir. Açılan listeden fonksiyon seçmek için, ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Fonksiyonu formüle eklemek için Tamam'a tıklayınız.
 • Excel Makro Örnekleri

  Microsoft ExcelMakro yazmak kolay ve basittirMakro oluşturmakMakroları Görüntüle ve Makro Kaydet diye iki seçenek ile işimiz olacak. Makro Kaydet seçilirse bundan sonra yapılan her türlü işlem kayıt yapılacaktır. Makroları GörüntüleGöreli Başvuruları KullanGöreli Başvuruları KullanGöreli Başvuruları Kullan Göreli Başvuruları Kullan Görünüm – Makrolar menüsünden Makroları Görüntüle seçilerek değişiklik yapılacak makro seçilerek Düzenle

  Excel Grafik Çizme

  Excel grafik çizmeexcelde grafik çizmeExcel eğitimiEkleDağılım grafikleriÇizgi grafiklerexcel grafik çizme resimli anlatım ToplamToplamToplam hariç diğer veriler kullanılarak grafik çizdirilmiştir. Eğer grafiği kullanırken Toplam verisine gerek duyulmayacaksa ToplamExcel grafik örnekleriEkleTasarımGrafik oluşturma

  İleri Excel Kursu

  İleri Excel Kursu: Excel, küçük veya büyük fark etmeksizin tüm işletmelerin kullandığı bir yazılım konumundadır. Excel sayesinde makro ve formlar meydana getirebilir, datalarını basit bir şekilde yönetip, çalışmalarınızı otomatize edersiniz.

  İleri Excel kursu sayesinde, kompleks çalışma konularını dahi kolay bir yöntem ile çözerek işlerinize hız kazandırırsınız.

  İleri Excel kursu bitiminde, değişik konumlardaki dataları bir araya getirme, verilerinizi hatalara karşı korumaya alma, makro, data hesap tabloları meydana getirebilme, hedef arama komutu benzeri ileri düzey Excel tekniklerini uygulamalı eğitimler ile öğrenmiş olursunuz.

  Excel Makro Nedir?

  Makro Nedir sorusuna kısaca şöyle cevap verilebilinir; tek bir tık ya da tek tuşa basarak birden fazla işin yapılması için yazılmış komutlar dizisidir. Excel içerisinde yapılan işlemlerin yüzde 100'’üne yakın kısmını makro kodlarına yazarak otomatik yaptırabilirsiniz. Makro içerisinde hem komut hem fonksiyon hem de kendinizin oluşturduğu formülleri kullanabilirsiniz. Excel makro işlemleri için VBA (Visual Basic for Applications) dili kullanılır.

  Makrolar genellikle şu durumlar için kullanılır;

  Excel Hücre Koruma

  Excel hücre koruması Excel hücre kilitlemeExcel hücre korumaExcel hücre korumakilit kaldırma ardından da sayfa korumaExcel hücre korumaHücre Biçimlendir” seçilir. Açılan pencerenin en sağ menüsü olan “Koruma” menüsü içerişimdeki “Kilitli
  Excel Hücre Koruma
  Excel hücre koruma

   OFİS DATA